5. oddíl (vlčata)

Vlčaty nazýváme kluky ve věku do cca 11 let. Oddíl je tedy složen z mladších kluků, kteří spolu tráví svůj volný čas v partě podobně starých kamarádů. Během roku spolupracují v menších skupinkách (družinách), kde se poznávají s ostatními, učí se pomáhat si navzájem a společně zvládají úkoly.

Každá družina má svůj název (většinou podle nějakého zvířete). Činnost vlčat je zaměřena na pobyt v přírodě. Kluci se seznamují se základy všeho, co se jim bude v životě určitě hodit. Klademe důraz na výchovu k samostatnosti, zodpovědnosti a kamarádskému chování. Program zahrnuje také výuku první pomoci, poznávání přírody a tábornické dovednosti.

Do programu zařazujeme také zábavné hry a soutěže směřující k procvičování praktických dovedností tak, aby byly schopné se o sebe postarat.

Družiny vlčat působí v těchto obcích:

• Milotice (Káňata), rádce: Petr Kouřil (Zyk),
  • Dubňany (Krokodýlci), rádce: Jan Polášek (Olda),
  • Ježov (Ježci), rádce: Jan Polášek (Olda),
  • Svatobořice-Mistřín (Želváci), rádce: Jan Polášek (Olda),
  • Kyjov (Kocouři), rádce: Petr Müller (Peťa),
  • Kyjov (Hadi), rádce: Jan Polášek (Olda),

Vedoucí oddílu je Jan Polášek (Olda)

Informace z oddílu:

Přehled účasti členů oddílu na akcích a družinovkách zde.
Podmínky pro členství v oddílu zde.

Fotky z činnosti oddílu: